Korkové stavebnice

Filtrovať podľa

Korkové stavebnice

Je takmer nemožné nájsť viac udržateľný materiál ako korkový strom. Dub korkový musí rásť 20 - 30 rokov, aby sa mohla prvý krát zbierať jeho kôra, následne potom, každých 9 rokov. Kôra musí byť zo stromu lúpaná ručne. Dub korkový môže byť pestovaný viac ako 100 rokov a viaže enormné množstvo CO2 pričom strom, z ktorého je kôra oberaná pravidelne, viaže až 3 x viac CO2 ako ten, ktorého kôra nie je oberaná.  Je to jeden z najlepších možných materiálov na výrobu eco - friendly hračiek.  

V bežnom  korkovom materiáli bývajú aj rôzne prídavky, ktoré napríklad zvyšujú jeho pevnosť. Sú to korky prispôsobené na rôzne účely, majú svoje použitie a sú aj schválené, ale nie sú vhodné pre detskú hračku a už vôbec nie pre označenie eco - hračka. Korxx si veľmi zakladá na bezpečnosti a zdravotnej nezávadnosti. Ich produkty sú 100% antialergické, bez aróm, zmäkčovadiel, ftalátov a ťažkých kovov. Špeciálny výrobný proces využíva len čas, tlak a teplo. Korxx hračky ako aj dodávatelia sú testovaní podľa európskych štandardov pre bezpečnosť hračky DIN EN 71 CE a podľa U.S. ASTM štandardov.

Korxx sa teda môžu so spokojným svedomím a preukázateľne nazvať eco hračkami. Vďaka modernej technológii a špeciálnym znalostiam, je korxx schopný ponúknuť prémiovú hračku, ktorej rodičia môžu veriť, a ktorej kúpa stoji za tú cenu. Tieto stavebnice sú vhodné už od 12 mesiacov.

Ich úsilím je odstrániť plast z detských izieb, škôlok a škôl všade tam, kde je to možné. Korok je ľahký, tichý a bezpečný. 

Tieto stavebnice zaujmú svojou prirodzenosťou, dávajú deťom priestor použiť vlastnú fantáziu a trénujú pozornosť, hrubú a jemnú motoriku. Vďaka ľahkosti a nešmykľavému povrchu sa podaria aj zdanlivo fyzikálne nemožné konštrukcie. 

Korkové stavebnice

Zobrazujem 7 produktov.

Zobrazuje sa 1-7 z 7 položiek