Pečiatky

Pečiatky

Tak ako nerada robím z našich detí ,,tabuľkové deti", lebo niekto niekde napísal, že čo všetko má kedy dieťa ovládať, tak nerada zovšeobecňujem, resp. používam pojmy každý a všetci .... ALE v tomto prípade skrátka musím :) Myslím, že každé dieťa, ktoré dostane pred seba aktivitku pečiatkovanie, ešte predtým, ako začne otláčať postavičky a iné obrázky, vytvorí kvalitný bohatý materiál pre štúdium daktyloskopie svojimi nádhernými šikovnými prštekmi. 

A keď už budete mať po tejto fáze, ktorá mimochodom väčšinou neskončí úplne nikdy, lebo povedzme si pravdu, že aspoň jeden prst láka otlačiť aj nás dospelých, tak potom môžeme prejsť k pečiatkam. 

Na začiatku, keď ruka ešte nie je taká koordinovaná, je dobré siahnuť po pečiatkach s ľahkým úchopom do celej dlane s nešmykľavým (väčšinou penovým) povrchom. Dá sa tak čiastočne predísť takej detskej frustrácii a nervozite z neúspechu. Nízka malá pečiatka by sa mohla pretáčať, vypadávať, odtlačok by bol nejasný, ...

S pečiatkami sa dá nielen zdobiť, ale aj vytvárať príbeh, kombinovať ich s inými technikami - farbami, nálepkami, perlovými perami, .... zapojiť ich do procesu učenia o číslach, farbách ...

Naopak, ak už máte pocit, že pečiatky sú ,,out" vôbec to nie je pravidlo, že jedna pečiatka sa rovná jeden komplexný obraz. Neprehliadnite produkty, ktoré umožňujú napr. vytvoriť si obraz princeznej, ktorú si dieťa vytvorí podľa svojich predstáv tým, že vyberie sukňu, vyberie blúzku, vyberie účes - vyskladá si ju tak, ako len chce. 

Pečiatky

Zobrazujem 12 produktov.

Zobrazuje sa 1-12 z 12 položiek

Aktívne filtre